ONLINE SAABKLUB

Vis mere

Kontingent opkrævning 2018

Kære medlemmer,

I skulle gerne have modtaget klubbens kontingent opkrævning pr. mail.

Vi har modtaget en håndfuld henvendelser ang. medlemsskab og mindre tilføjelser på medlemslisten. Vi sender derfor en ny og opdateret liste ud så snart alle er rigtig registreret. Husk at anføre medlemsnummer i jeres indbetaling. Jeres medlemsnummer fremgår af vedhæftet medlemsliste pr. mail. Hvis I mangler at modtage klubbens årlige julebrev så kontakt undertegnede på saabasyl1@gmail.com. Hvis I ønsker at bestille klistermærker, så kontakt Cecilia på saabasyl3@gmail.com

Kontingent & MobilePay

J.f. Fastsættelse på stiftende generalforsamling er dette års kontingent fastsat til:

150 kr. pr. medlem.

Beløbet indbetales på; Konto nr. 11500080 Reg. nr. 9570

Eller via MobilePay på mobil nr.: 11948

Husk af oplyse medlems nummer ved indbetaling.

HUSK SENEST INDBETALINGS DATO: 1/3 2018

Vi glæder os til endnu et år!

Uddrag af BM resumé - Sommertræf 2018 & 2019

Sommertræf 2018 er faldet således på plads at Hans, Helle og Lars-teamet fra Nordjylland arrangerer træf 2018. Sommertræf i år bliver altså i Danmark, nærmere bestemt Jylland. Præcis lokation kommer når de praktiske detaljer er på plads. Sommertræf 2019 bliver tilgengæld i Sverige, Vimmerby. Og vi glæder os allerede til begge dele.

På vegne af SaabAsyl bestyrelsen

UDVALGTE ARTIKLER

ARKIV

Vi tilbyder vores medlemmer et netværk af ligesindede entusiaster, adgang til SAAB viden, assistance og aktiviteter. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey Instagram Icon

I er meget velkomne til at kontakte os ang. medlemsskab, arrangementer eller andet. 

SaabAsyls formål er at samle SAAB-interesserede på tværs af landet og på tværs af generationerne - uanset SAAB model, i en ny webbaseret klub.